X
22aug

Gemeenteraad wijst Plan Westers (tropisch zwembad) AF!

22 aug, 2017 | Algemeen | 0 Comments | View Counts (1921) |Return|

Maandagavond 28 augustus; heet van de naald: De gemeenteraad van Ameland heeft de plannen voor een groot wellnessresort op het eiland naar de prullenbak verwezen.
Dat gebeurde maandagavond tijdens de raadsvergadering. Daar lag voor de zoveelste keer het plan van hotelmagnaat Harry Westers en projectontwikkelaar Kontour op tafel. In recreatiegebied de Vleyen willen zij een wellnessresort met honderd hotelkamers bouwen. De gemeenteraad verwees de plannenmakers al drie keer eerder terug naar de tekentafel; het plan zou te groot zijn voor het eiland.
Met de laatste aanpassingen voldeed het plan naar verluidt aan eerder door de raad gestelde kaders. Toch stemden zes raadsleden tegen, en vier voor. CDA-raadslid Dirk Beijaard, die bij de VVV op het eiland werkt, onthield zich van stemming.
De afgelopen weken klonk er op het eiland, onder aanvoering van e’’en kleine groep tegenstanders, aanzwellende kritiek op de plannen. Het wellnesscentrum zou te groot zijn voor Ameland, en het ‘grote geld’ zou ruim baan krijgen als de raad akkoord zou gaan.

Related

Stuk strand bij Hollum verzakt

Stuk strand bij Hollum verzakt

Een strook van zo’n 40 meter strand aan de westkant van Ameland is de afgelopen dagen weggezakt in ...

Read More >
Amelanders blijken drugdealers?

Amelanders blijken drugdealers?

De cocaïne die op vrijdag 13 januari 2017 aanspoelde bij Buren op het strand, is toch bij drugshande...

Read More >
 Glopweg 10 nu al weer te koop (nét gesloopt)

Glopweg 10 nu al weer te koop (nét gesloopt)

Medio oktober werd De Boei gesloopt. Inmiddels is de nieuwe eigenaar Soit begonnen met het bouwen va...

Read More >
Fietspad langs stuifdijk krijgt beton

Fietspad langs stuifdijk krijgt beton

Tot begin jaren '80 was het pad aan de voet van de stuifdijk tussen paal 17 en paal 20 een eenvo...

Read More >
Herbouw Clemenkerk bijna afgerond

Herbouw Clemenkerk bijna afgerond

De herbouw van de St. Clemenskerk in Nes is bijna afgerond.

Read More >